#WhiteFriday ietvaros iedzīvotāji saziedo vairāk nekā 35 tūkstošus eiro 20. Nov (2020)

Aizvadītajā nedēļā labdarības organizācija Ziedot.lv kopā ar platformu Mobilly jau otro reizi īstenoja ziedošanas akciju #WhiteFriday, kuras mērķis bija veicināt vairāk nekā 70 dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstu un akcentēt regulāra ziedojuma nozīmi. Uz to akcijas laikā aicināja arī ManaBalss.

Zīmīgajā 13. datumā, piektdien, organizētā labdarības akcija kalpoja kā simboliska atbilde vispasaules Black Friday iepirkšanās drudzim, un tās ietvaros ar līdzcilvēku atbalstu Mobilly un Ziedot.lv platformās saziedoti teju 11 tūkstoši eiro, savukārt akcijas nedēļas laikā iedzīvotāju sniegtais atbalsts kopā ir mērāms 35,5 tūkstošu eiro apmērā.

Pirmā #WhiteFriday akcija notika šā gada februāra sākumā. Organizatoru mērķis ir padarīt akciju par regulāru tradīciju, lai ik reizi sasniegtu aizvien plašāku sabiedrības daļu, īstenojot vēl lielākus mērķus un padarot ziedošanu par regulāru ikdienas paradumu.

Aizvadītajā nedēļā notikušās akcijas ietvaros Ziedot.lv platformā ir ziedoti 28 133 eiro, bet Mobilly platformā – 7366 eiro. Turklāt cilvēki sniedza savu atbalstu organizācijām, arī izmantojot citas ziedošanas iespējas, tādēļ kopējais ziedojumu apmērs ir vēl apjomīgāks.

Dažas no organizācijām, kas ar ziedojumu palīdzību saņēmušas tām nepieciešamo atbalstu, ir Bērnu Slimnīcas fonds, kuram ziedotā summa palīdzēs nosegt 37 regulāras ABA terapijas nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem vairāk nekā četru mēnešu garumā. Centram MARTA ziedotā summa tiks pielietota astoņu psihologa konsultāciju nodrošināšanai sievietēm, kas cietušas no vardarbības; brīvprātīgo kustībai #Vieglipalīdzēt ziedotie līdzekļi tiks likti lietā, lai sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru izstrādātu un jau tuvākajā laikā uzsāktu attālināto kursu latviešu valodā 20 patvēruma meklētājiem no Baltkrievijas labākai integrācijai darba tirgū, turpretī ziedojums kustībai "Dzīvesbiedri" tiks novirzīts Dzīvesbiedru likuma skaidrošanai, lai panāktu tiesisku atbalstu dažām ģimenēm.

Avots: Mobilly


Pateicamies katram, kurš ziedoja vēl spēcīgākai Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai #WhiteFriday ietvaros!

Ja Tev tā ir ērtāk, tad platformas ManaBalss darba atbalstam izmanto Mobilly!

Tavai balsij ir nozīme!