Ziema aktualizē ietvju tīrīšanas pienākuma sadali Rīgā 03. Dec (2021)

Foto: Anita Austvika, momenti.lv

Pamatīgais sniegs pilsētā ir aktualizējis jautājumu, vai ietvju tīrīšanu Rīgā tomēr nevajadzētu uzņemties pašvaldībai.

Līdz ar ziemas sākumu ziņu portāls "Skaties" pievērš uzmanību apvienības "Pilsēta cilvēkiem" iniciatīvai "Rīgas ietves jātīra pašvaldībai".

Ziemas laikā rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad vairākas dienas un pat nedēļas pēc snigšanas uz daudzām ietvēm nav notīrīts sniegs.

Pašlaik par ietvju tīrīšanu atbild pieguļošo nekustamo īpašumu īpašnieki vai apsaimniekotāji.

Sevišķi bēdīga situācija ir vietās, kur gājējiem jāšķērso brauktuve, jo tur sniegs no brauktuves ir sastumts uz gājējiem paredzētās daļas, un gājējiem brauktuves šķērsošana ir bīstama un ļoti nekomfortabla.

Arī sociālajos tīklos cilvēki jau sūkstījušies par nenotīrītajām Rīgas ielām, kas būtiski apgrūtina pārvietošanos.

Latvijā ir pilsētas, kur sniegu no ietvēm attīra centralizēti – Cēsis, Daugavpils, Līgatne, Madona, Mazsalaca un Rēzekne. "Pilsēta cilvēkiem" uzskata, ka Rīgai ir jāņem piemērs no šīm pilsētām un arī jāsāk uz pašvaldības zemes esošo ietvju centralizēta un mehanizēta tīrīšana, atbrīvojot no šā pienākuma pieguļošo īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to sociālajos tīklos!

Avots: ziņu portāls "Skaties"


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.