Pārstāvis: Ludmila AndrejevaPublicēta: 08. Jun (2022)

VALSTS LĪDZFINANSĒJUMS ZOBĀRSTNIECĪBAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
6'510
Jau parakstījuši 6'510
3'490

Aicinu atzīt zobārstniecību par jomu, kurā ir iespējams un nepieciešams valsts atbalsts arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Tāpēc ir nepieciešams izveidot valsts līdzfinansējuma "pamata komplektu" – piemērām, zoba izraušana un ārstēšana iekaisuma gadījumā, limits līdzfinansēto apmeklējuma skaitam un mērķa grupu noteikšana, sākot vismaz ar maznodrošinātām personām, lai gan šī problēma burtiski ir kā zobu sāpes visplašākajai sabiedrībai. Tāpat jānosaka mehānisms, kā šādam līdzfinansējumam pieteikties un kurš speciālists konkrētā zobārstniecības pakalpojuma nepieciešamību izvērtē. Paredzami šim nolūkam būtu jāmaina MK noteikumu Nr. 555 4.1. apakšpunkts.

Pašlaik doma vien par nepieciešamību saņemt zobārstniecības pakalpojumus biedē. Zinot pakalpojumu cenas, iedzīvotāji gadiem ilgi atliek zobārsta apmeklējumu. Tas situācijas pasliktina un veicina ar zobu veselību saistīto problēmu attīstību līdz pat antibiotiku lietošanai un zobu zaudēšanai, kas arī nebūt nav bezmaksas process.