Pārstāvis: Aleksandrs ButikovsPublicēta: 11. Jun (2019)

VIENKĀRŠOTA EDS MAZAJAM BIZNESAM, PAŠNODARBINĀTAJIEM UN IK
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'195
Jau parakstījuši 2'195
7'805

Pastāv uzskats, ka esošā VID elektroniskās deklarēšanas sistēma ir pārāk sarežģīta iesācējiem un cilvēkiem bez grāmatvedības zināšanām. Individuāliem komersantiem, pašnodarbinātām personām un mazā biznesa pārstāvjiem ir jākoncentrējas uz savu pakalpojumu attīstību un izpildīšanu un nav jātērē tik daudz laika lai pārzinātu visus VID izstrādātus formulārus un veidlapas, kā arī vākt un glabāt visus saimnieciskās darbības rēķinus un čekus, kuri ir vajadzīgi vienam mērķim - lai mēneša vai kvartāla beigās var visus tos ierakstīt VID veidlapā. Uzskaitu, ka šobrīd esošā sistēma ir novecojusi, atbaida jauniesācējus no komercdarbības uzsākšanas un uzliek komersantiem papildus izmaksas, kas saistītas ar grāmatvedību. Aicinu VID izveidot atvieglotu grāmatvedības uzskaites sistēmu, kurā mazie komersanti varētu ļoti vienkārši ievadīt savas saimnieciskās darbības iemaksu/izmaksu operācijas (čekus un rēķinus) atvieglotā formā (maksātājs, summa, pakalpojums), un perioda beigās sistēma vienkārši informētu lietotāju, cik nodokļu (PVN, IIN, VSAOI) ir jāpārskaita budžetā. Tāpat šo sistēmu varētu izmantot elektronisko čeku izsniegšanai - tādējādi čeks tiktu uzreiz piereģistrēts VID datu bāzē. Šī iniciatīva stimulēs mazā biznesa attīstību Latvijā un veicinās pašnodarbinātās personas, individuālos komersantus un mazo biznesu īpašniekus oficiāli reģistrēt savu saimniecisko darbību Latvijā.

Izveidot vienkāršotu elektronisko grāmatvedības sistēmu VID portālā. Sistēmai jābūt ļoti vienkāršai izmatošanā. Komersantam vienkārši vajag reģistrēt rēķinus, kurus viņš izraksta, un čekus par attaisnotajiem izdevumiem. Perioda beigās sistēma pati paziņos par nepieciešamo nodokļu samaksu, kā arī reģistrēs visu nepieciešamo VID EDS.

Mazā biznesa attīstība ir ļoti svarīga modernai valstij. Vairāk un vairāk cilvēku strādā un veic individuālos pakalpojumus attālināti. Aizvien vairāk cilvēku arī reģistrē savu saimniecisko darbību ārvalstīs, jo Latvijas nodokļu sistēma ir pārāk nesaprotama un atbaidoša. Uzskatu, ka šī iniciatīva veiks soli uz komersantiem draudzīgu un mūsdienīgu valsti.

Iniciatīvas jaunumi

Aizturēts patēriņš un investīcijas. Mēs esam sarāvušies.05. Oct (2020)

Pandēmijas izraisītās krīzes dēļ Latvijā ir par kaimiņvalstīm vairāk aizturēts patēriņš un investīcijas – tā intervijā Latvijas Radio norāda nesen par Latvijas Bankas padomes locekli ievēlētais Andris Vilks.

Viņa vērtējumā tas ir iepriekšējās krīzes gados radušās sevišķās piesardzības dēļ.

Tas ir "nosēdies mūsu atmiņās tik dziļi, ka tagad Latvijā ir dziļāka krīze nekā Lietuvā un Igaunijā," sacīja kādreizējais finanšu ministrs (2010-2014).

Komentējot valsts rīcību, lai atbalstītu uzņēmējus Covid-19 krīzē, A. Vilks vērtē, ka virziens ir pareizs, tomēr nav pareizi atbalsta apmēri. "Mēs redzējām Latvijas Bankas pēdējā pētījumā, ka Latvija ir salīdzinoši mazāku daļu no pieejamās naudas novirzījusi uzņēmējiem un iedzīvotājiem, pārvarot krīzes sekas. Varēja būt lielākas programmas, apjomi. Vismaz reiz divi to summu varētu pareizināt."

Piesardzība viņa vērtējumā līdz šim ir bijusi pārāk liela. "Mēs esam piesardzīgāki pret potenciālajiem tēriņiem. Mums liekas, ka kaut kur kaut ko noblēdīs vairāk."

Viņa skatījumā, lai Latvijai pilnībā atkoptos no pandēmijas izraisītā krituma, būs nepieciešami apmēram divi gadi.

Avots: LSM

Apsver savu atbalstu šīm Covid-19 krīzes risinājumu iniciatīvām!

Dalies sociālajos tīklos ar iniciatīvām, kuras atbalsti!

IEROBEŽOT PARĀDU PIEDZĪŠANU ĀRKĀRTAS STĀVOKĻA LAIKĀ
VIENLĪDZĪGU ATBALSTU ARĪ PUBLISKAJĀ SEKTORĀ
VIENREIZĒJS MAKSĀJUMS IEDZĪVOTĀJIEM PATĒRIŅA UZTURĒŠANAI
PAR VIENLĪDZĪGU ATBALSTU VISIEM STUDĒJOŠAJIEM COVID-19 IETEKMĒ

Apsver savu atbalstu arī šīm ekonomikas un biznesa tēmu iniciatīvām!

PAR VIENKĀRŠOTU MAZĀS UZŅĒMĒJDARBĪBAS NODOKĻU REŽĪMU
PAR NODOKĻU IZMAIŅU ATLIKŠANU LĪDZ 2022. GADAM
PAR UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBU, IEROBEŽOJOT PAŠVALDĪBAS DEPUTĀTUS
ĻAUSIM MAZAJAM BIZNESAM IZAUGT
VIENKĀRŠOTA EDS MAZAJAM BIZNESAM, PAŠNODARBINĀTAJIEM UN IK
ATCELT IIN AVANSA MAKSĀJUMUS KOMERSANTIEM UN PAŠNODARBINĀTAJIEM

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Simboli ir svarīgi – autore aicina atbalstīt Mazā biznesa dienas iniciatīvu26. Jun (2020)

Pasaulē pēc ANO iniciatīvas 27. jūnijā atzīmē Starptautisko Mikro, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) dienu.

Latvijā MVU pēc skaita ir lielākā daļa no uzņēmumiem; pēc pienesuma ekonomikai – virs 40% no kopējā apgrozījuma. Latvijas Biznesa savienība (LBS) jau kopš 2016. gada rosina vēl skaidrāk apzināties šo mūsu sabiedrības, valsts un ekonomikas svarīgo daļu ar jaunu atzīmējamo dienu.

Latvijā Mazā biznesa diena mikro un mazajiem uzņēmumiem tiek organizēta iniciatīvas ''Atbalsti mazo biznesu'' ietvaros. Tas ir viens no publiskākajiem pasākumiem, kurā var piedalīties ikviens sabiedrības loceklis. LBS aicina šo dienu atzīmēt ik gadu trešajā novembra sestdienā.

LBS padomes priekšsēdētāja Elīna Egle saziņā ar ManaBalss uzsver, ka "Covid-19 krīze ir dramatiski mainījusi MVU uzņēmējdarbības vidi, un tai ir milzīga negatīva ietekme uz tūkstošiem MVU, kuriem savukārt ir būtiska ietekme mūsu ikdienas dzīvē. MVU ir sava veida pamats sociālajai stabilitātei vietējā un reģionālā līmenī. Proti, MVU ir Eiropas un Latvijas sociālās labklājības modeļa centrā. Šo uzņēmumu īpašniekiem, kas parasti ir arī to vadītāji, uzņēmuma vidēja termiņa un ilgtermiņa ekonomiskā attīstība ir svarīgāka nekā īstermiņa peļņa un apgrozījums."

Apsver savu atbalstu iniciatīvai "Mazā biznesa diena – atzīmējamā diena Latvijā"!

Tāpat pievērs uzmanību arī šim ierosinājumam:

Atcelt IIN avansa maksājumus komersantiem un pašnodarbinātajiem

Un visbeidzot – lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk - iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS