Pārstāvis: Jānis KuzinsPublicēta: 22. Feb (2016)

PAR SAVLAICĪGU MEDICĪNAS APRŪPI BEZ RINDĀM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
9'450
Jau parakstījuši 9'450
550

Situācija ar rindām medicīnas aprūpē ir nejēdzīga. Tāpēc ir jārada elektroniskā sistēma, lai visas slimnīnas, medicīnas iestādes un poliklīnīkas ir saslēgtas vienā elektroniskā sistēma, kas neļauj pierakstīties vienlaikus pie vienas specialitātes ārsta vairākās vietās, tā radod rindas. Tāpat ir jānosaka maksimālais gaidīšanas laiks, kuru medicīnas iestādes nedrīkst pārkāpt.

Saslēdzot poliklīnikas, slimnīcas, medicīnas centrus un iestādes vienā elektroniskajā sistēmā, pacients nevarēs uz to pašu pārbaudi pierakstīties vairākās iestādēs vienlaikus, radot rindas un liedzot pierakstīties tiem, kas vērsušies medicīnas iestādē vēlāk. Sistēma ir neefkīva, rada rindas, spriedzi un pacientu apdraudējumu. Tie, kuri nepratīs pierakstīties elektroniski pie speciālista, varēs to izdarīt pa tālruni. Šos datus sistēmā medicīnas iestādes personāls, kurai klients būs zvanījis, bet jau tajā rindas kārtībā un iestādē, kura būs pieejama. Un noteikti ir jānosaka maksimālais gaidīšanas laiks uz medicīnas pakalpojumu. Uz sistēmas nesakārtotību norāda arī Tiesībsargs. Medicīna nevar būt loterija – kurš pirmais, tas vesels.

Sabiedrībai elektroniski pierakstoties e-rindā uz medicīnas pakalpojumiem, mēs ietaupīsim laiku, nervus un arī saudzēsim veselību. Atkritīs gadījumi, ka pierakstās vairākas slimnīcās vienlaikus un neatnāk. Kā arī pacients tiks pierakstīts uz vissātrāko medicīnas pārbaudi, kāda ir iespējama. Nosakot maksimālo pārbaužu gaidīšanas laiku, pacientam būs iespēja aizstāvēt savas tiesības tiesā par veselībai svarīga pakalpojuma novilcināšanu, kā arī plānot pārbaudes ātrāk, ja redzams, ka valsts nespēs garantēt saistības pret pacientu.