Pārstāvis: Jānis KuzinsPublicēta: 22. Feb (2016)

PAR LAICĪGU MEDICĪNAS APRŪPI BEZ RINDĀM!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
7'944
Jau parakstījuši 7'944
2'056

Šobrīd visiem ir skaidrs, ka situācija ar rindām medicīnas aprūpē ir nejēdzīga. Ir jārada elektroniskā sistēma, ka visas slimnīnas, medicīnas iestādes un poliklīnīkas ir saslēgtas vienā elektroniskā sistēma, kas neļauj pierakstīties vienlaicīgi pie vienas specialitātes ārsta vairākās vietās, radod rindas un noteikt maksimālo gaidīšanas laiku, kuru slimnīcas nedrīkst pārkāpt.

Ir jāsaslēdz visas poliklīnikas, slimnīcas, medicīnas centri un iestādes vienā elektroniskā sistēmā, kas liedz pacientam katram gadījumam pierakstīties 10 iestādēs vienlaicīgie uz to pašu pārbaudi, radot rindas un liedzot pierakstīties tiem, kas vērsušies medicīnas iestādē vēlāk un sāk apzvanīt visas slimnīcas pierakstoties visur. Sistēma ir neefkīva, rada rindas, spriedzi un pacientu apdraudējumu. Tie kuri nepratīs pierakstīties elektroniski pie speciālista, varēs to izdarīt pa tālruni, bet sistēmā datus ievadīs medicīnas iestādes personāls, bet jau tanī rindas kārtā un iestādē, kura būs pieejama. Kā arī jānosaka maksimālais gaidīšanas laiks, uz sistēmas nesakārtotību norāda arī Tiesībsargs, medicīna nevar būt loterija, kurš pirmais, tas vesels.

Sabiedrībai elektroniski pierakstoties e-rindā, ekonomēs laiku, nervus, veselību. Atkritīs tādu, kas pierakstās vairākas slimnīcās vienlaicīgi un neatnāk, kā arī pacients tiks pierakstīts uz viss ātrāko medicīnas pārbaudi, kāda ir iespējama. Kā arī nosakot maksimālo pārbaužu gaidīšanas laiku, pacientam būs iespēja aizstāvēt savas tiesības tiesā, par slimības novilcināšanu valsts vainas dēļ, kā arī plānot pārbaudes ātrāk, ja redzams, ka valsts nespēs garantēt saistības pret pacientu, ko paredz Latvijas parrakstītās starptautiskās saistības.