Iniciatīva atbalstīta!

Pārstāvis: Ludmila AndrejevaPublicēta: 28. Nov (2017)

PĀRMAKSĀTO NODOKĻU AUTOMĀTISKA IZMAKSĀŠANA
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
13'333
Jau parakstījuši 13'333

Dot iespēju saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu, nelieto internetbankas un nav ieguviši augstāko juridisko/ekonomisko izglītību, tomēt strādā un maksā nodokļus

Apzinoties un apkopojot arī to iedzīvotāju datus, kuri līdz noteiktam datumam nav pieteikušies pārmaksāto nodokļu atgūšanai un pārskaitot pārmaksātos nodokļus arī to iedzīvotāju (darbdevējam norādītajos) kontos.

Tiks aizsargāta un meteriāli papildus atbalstīta vājākā iedzīvotāju grupa- mazāk izglītoti cilvēki, kuriem nav iespējas un laika iedziļināties sarežģītās sistēmas niansēs.

Iniciatīvas jaunumi

Pārmaksāto nodokļu atmaksa – izmanto iniciatīvas sasniegto!12. Sep (2023)

Ja Tu jau neesi izmantojis iespēju atgūt 2022. gadā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tad Valsts ieņēmumu dienests (VID) vairākos gadījumos pārmaksu izmaksās automātiski. Tāpēc līdz 30. septembrim Tev ir jāpaziņo VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) konts, uz kuru naudu Tev pārskaitīt.

Iedzīvotāji, kuriem pienāksies nodokļa atmaksa un kuriem EDS ir jānorāda savs konts, par to saņem arī informatīvu vēstuli tai pašā EDS vai pa pastu.

Likumā noteiktajos gadījumos arī turpmāk būs iespējams automātiski saņemt nodokļa atmaksu bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas. Līdz ar šo tiešām, reāli stājas spēkā iniciatīvas "Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana" prasītais.

Iniciatīva Saeimā tika iesniegta 2018. gadā, un 2020. gada novembrī līdz ar grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" VID tika noteikts pienākums veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas automātisku atmaksu, kā arī priekšnosacījumus pārmaksas automātiskās atmaksas veikšanai. Termiņš, kad tam jāstājas spēkā, tika noteikts 2023. gads.

Nu tas ir tiešām noticis! Paldies iniciatīvas autorei – viņa uzdrīkstējās un panāca šo tik daudziem svarīgo likuma grozījumu.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 65 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS

"Pelnīt uz nodokļu atmaksas rēķina - mežonība". Sieviete, kura iestājās par visiem20. Aug (2020)

“Es neteiktu, ka “degu” par nodokļiem, vairāk es “degu” par demokrātiju - mani vienmēr aizskar, ja citiem tiek darīts pāri. Mani dzīves principi ir “Tāpēc, ka es varu” un “Kāpēc ne es?” stāsta Ludmila, kura 2017. gadā aizsāka iniciatīvu "Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana". Ludmila uzskata, ka cilvēku pārmaksātos nodokļus un attaisnotos izdevumus valstij viņiem būtu jāatmaksā bez īpašiem šo cilvēku pūliņiem.

Turpinās TVNET rakstu sēriju par platformas ManaBalss iniciatīvu autoriem un viņu stāstiem.

Pirmsskolas skolotāja, kura necieš netaisnīgumu

Ludmilas nodarbošanās nekādā veidā nav saistīta ar viņas sāktās iniciatīvas tēmu - pēc izglītības viņa ir psiholoģijas pasniedzēja, kura laika gaitā nomainījusi kvalifikāciju uz pirmsskolas skolotāju. Pirmsskolas iestādē viņa ir nostrādājusi astoņus gadus. Tur viņa strādāja arī brīdī, kad sāka iniciatīvu.

Ludmila norāda, ka iniciatīva skar visus, bet tās būtība ir absolūti humāna.

Sanāk apjomīga netaisnība: tie, kas nodarbojas ar nodokļiem, nodarbojas tikai ar nodokļiem, viņiem nav jāzina, kā pareizi jāmūrē, kā jāintervē un kā izvietot preces veikalā, bet tie, kas nodarbojas ar savu lietu, - viņiem jāzina ne tikai tā, bet jāiedziļinās arī nodokļos,” sašutusi ir Ludmila.

Elektroniski nenozīmē vienkārši. Visiem tas nav vienkārši
Ludmila nepiekrīt tam, ka tehnoloģijas visu ir atrisinājušas mūsu vietā un mums atliek vien nospiest pāris podziņas.

“Es patiešām nesaprotu, kāpēc mēs no cilvēkiem prasām tik daudz? Jauniem cilvēkiem tas, protams, šķiet vienkārši - pāris pogas, kaut ko nofotografēju, viņiem telefonā ir 800 aplikāciju, ir arī tādas kā “Attaisnotie izdevumi” - nofotografēju un aizvācu. Vecāki cilvēki gan dzīvo citādi - krāj čekus kaudzītēs, bet čeki mēdz izbalēt un, kad ir pienācis laiks iesniegt deklarāciju, neko vairs nevar redzēt. Viņi mēģina fotografēt, bet telefons nomainās un fotogrāfijas pazūd. Tas nav tik vienkārši, kā to mēģina pasniegt,” uzskata sieviete.

“Nonivelējas deklarācijas iesniegšanas procesa sarežģītība un tiek likts uzsvars uz to, ka sabiedrība kopumā un katrs tās loceklis atsevišķi ir pietiekami informēti un izglītoti, lai patstāvīgi iesniegtu deklarāciju. Savādāk nemaz nevar būt. Tomēr tas tā nav,” viņa piebilst.

Ludmila uzskata, ka demokrātiskai sabiedrībai, par kādu Latvija sevi uzskata, ir jāiekļauj visi tās dalībnieki. Automātiska nodokļu atmaksa, iespējams, vissvarīgākā ir tiem, kas saņem mazākās algas, - kādam šī summa tiešām ir svarīga, tomēr šie cilvēki bieži vien neorientējas nedz datoros, nedz nodokļos.

Visu publikāciju ""Pelnīt uz nodokļu atmaksas rēķina - mežonība". Sieviete, kura iestājās par visiem" lasiet portālā TVNET!

Avots: TVNET

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS

Pārmaksātā IIN automātiska izmaksa notiks 2023. gadā17. Jun (2020)

Pārmaksātā iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) automātiska izmaksa varētu notikt 2023. gadā, kā informē Finanšu ministrija (FM).

FM izstrādājusi grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot kritērijus pārmaksātā IIN automātiskai izmaksai. Minētie likuma grozījumi nodoti saskaņošanai, bet pēc tam par tiem spriedīs valdība un gala lēmumu pieņems Saeima.

Ir vērts atgādināt, kā Saeima 2018. gada septembrī nolēma uzdot valdībai līdz 2021. gadam rasts risinājumu, lai iedzīvotājiem automātiski izmaksātu pārmaksātos nodokļus. Šādu lēmumu Saeima pieņēma, izvērtējot iedzīvotāju iniciatīvu “Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana”, kurā bija izvietotā ManaBalss platformā un kuru parakstīja vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Plānots, ka likuma grozījumi varētu stāties spēkā 2022. gadā, savukārt IIN pārmaksas automātiskās atmaksas process varētu notikt, sākot ar 2023. gadu, rezumējošā kārtībā aprēķinot IIN par 2022. gadu.

Lai VID varētu sākt ieviest IIN automātiskas izmaksas sistēmu, šā gada budžetā būtu jāparedz 434 228 eiro. No tiem 292 113 eiro nepieciešami maksājumu administrēšanas informācijas sistēmai, bet 143 115 eiro – elektroniskās deklarēšanas sistēmai.

Likumprojekts paredz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pienākumu veikt automātisku pārmaksātā IIN atmaksu nodokļa maksātājiem, ja tiks izpildīti vairāki nosacījumi. Viens no nosacījumiem automātiskai pārmaksātā IIN saņemšanai paredz, ka nodokļa maksātājs nevar būt reģistrējis saimniecisko darbību, nevar būt guvis ienākumus ārvalstīs, nevar būt guvis citus ienākumus, par kuriem informācija ir ietverama deklarācijā, un IIN maksājams rezumējošā kārtībā, jo šīs informācijas nav VID rīcībā.
Lai pretendētu uz pārmaksātā IIN automātisku izmaksu, nodokļa maksātājam nevarēs būt nodokļu parādu.

FM atzina, ka VID rīcībā ir informācija par norēķinu kontu Latvijā, uz kuru veicama IIN pārmaksas atmaksa. Vienlaikus nodokļa maksātājam būs arī tiesības attiekties no automātiskās nodokļa pārmaksas atmaksas saņemšanas.

Likumprojektā arī ir precizēta kārtība, kādā VID būs tiesīgs saņemt informāciju par maksātāja attaisnotajiem izdevumiem par izglītības un ārstniecības pakalpojumiem no pakalpojumu sniedzējiem un izmantot šo informāciju gada deklarācijas aizpildīšanai. Tāpat paredzēts noteikt pašvaldību pienākumu sniegt VID informāciju par izsniegtajām licencēm interešu un pieaugušo neformālās izglītības maksas programmu īstenošanai.

Avots: TVNET

Tā kā esi ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk - iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

ManaBalss.lv komanda

AUTORS: MANA BALSS

Vēl viena uzvara pilsoņiem! Saeima atbalstījusi iniciatīvu par automātisku nodokļu pārmaksu - uzdod MK izstrādāt regulējumu un risinājumu sistēmas ieviešanai!14. Sep (2018)

Iniciatīvas autore Ludmila Andrejeva ir gandarīta par izcīnīto un pateicas visiem parakstītājiem par atbalstu: “Šīs ir pārmaiņas, kuras mums izdevās ieviest kopā visiem tiem, kas nebija vienaldzīgi!”

Saeima 13. septembrī uzdeva Ministru Kabinetam izstrādāt regulējumu, lai iedzīvotājiem automātiski varētu atmaksāt pārmaksātos nodokļus.

Valdībai uzdots līdz 2021.gada 1.janvārim izstrādāt normatīvos aktus, kā arī iespējamo tehnisko risinājumu valsts pārvaldes iestāžu informācijas sistēmu salāgošanai, lai Valsts ieņēmumu dienests iedzīvotājiem varētu nodrošināt pārmaksāto nodokļu automātisku atmaksu.

Iniciatīva par automātisku pārmaksāto nodokļu atmaksu Saeimā iesniegta šī gada aprīlī, un, līdz iesniegšanai, to parakstīja 10 142 Latvijas pilsoņi.

AUTORS: ZIŅAS MB

No 2021.gada iedzīvotājiem varētu automātiski izmaksāt pārmaksātos nodokļus31. Jul (2018)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija plāno rosināt izveidot elektronisko sistēmu, lai no 2021.gada varētu sākt iedzīvotājiem automātiski izmaksāt pārmaksātos nodokļus, šodien žurnālistiem pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S).

Sistēmas ieviešana paredzēta no 2021.gada, ņemot vērā valsts iestāžu komisijai sniegto informāciju par to finansiālajām un praktiskajām iespējām.

Komisija pašlaik skata iedzīvotāju iniciatīvu par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu, par kuru portālā “manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 parakstu. Deputāti plāno sagatavot lēmumprojektu izskatīšanai Saeimā, kas paredzēs uzdevumu nodrošināt pārmaksāto nodokļu automātisko atmaksu no 2021.gada.

Saskaņā ar deputāta Jāņa Vucāna (ZZS) priekšlikumu varētu tikt izveidota sistēma, kur būs apkopota visa nepieciešamā informācija.

Orlovs jau iepriekš pavēstīja, ka Veselības ministrija informējusi Saeimu, ka nepieciešamās izmaiņas e-veselības sistēmā varētu veikt 2021.gadā, jo līdz tam laikam jāveic citi aktuāli uzdevumi. Tāpat līdz 2021.gadam paredzēts pagūt pārmaksāto nodokļu izmaksas sistēmā ietvert arī bērnu pulciņus.

Kā ziņots, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji iepriekš komisijas sēdē bija norādījuši, ka 2020.gadā paredzēta VID elektroniskās sistēmas uzlabošana.

Ieņēmumu dienesta pārstāvji deputātiem reizē gan apliecinājuši, ka, ja elektroniski būs pieejami nepieciešamie dati, ko iespējams automātiski apstrādāt, tad VID ir gatavi izmaksāt pārmaksātos nodokļus saistībā ar izdevumiem par ārstniecību, bērnu pulciņiem un ziedojumiem partijām, pastāstīja komisijas vadītājs.

VID iepriekš gan norādījis uz risku, ka ne vienmēr tai tiek iesniegta precīza informācija, lai valsts iestāde varētu veikt nepieciešamos aprēķinus un kā daļa cilvēku informāciju iesniedz papīra formātā, kas neļauj to uzreiz apstrādāt.

Kā ziņots, par iedzīvotāju iniciatīvas autore Ludmila Andrejeva norādījusi, ka ir jādod iespēja saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot, viņasprāt, sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu, nelieto internetbankas un nav ieguvuši augstāko juridisko/ekonomisko izglītību, tomēr strādā un maksā nodokļus.

Andrejeva mudina apzināt un apkopot arī to iedzīvotāju datus, kuri līdz noteiktam datumam nav pieteikušies pārmaksāto nodokļu atgūšanai, un pārskaitīt pārmaksātos nodokļus uz šo iedzīvotāju darba devējam norādītajiem kontiem. Iniciatīvas autore ir pārliecināta, ka šādu pārmaiņu rezultātā tiks aizsargāta un materiāli papildus atbalstīti “mazāk izglītoti cilvēki, kuriem nav iespējas un laika iedziļināties sarežģītās sistēmas niansēs”.

Ziņas avots: la.lv

AUTORS: ZIŅAS MB

Iniciatīvas autore: "Ir sajūta, ka tur notiks process, ka pārmaiņas tiks ieviestas"01. Jun (2018)

Ir aizvadīta pirmā Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, par kuru iniciatīvas autore izsakās pozitīvi un cerīgi, un arī Ainārs Latkovskis pauž savu viedokli.

Intervētājs: “Vai Jūs sajutāt no deputātiem, ka iniciatīva varētu tikt virzīta tālāk?”
Ludmila (iniciatīvas autore): Noteikti. Ir sajūta, ka tur notiks process, ka pārmaiņas tiks ieviestas. Kādā kontekstā? Nu, cik es sajutu, cik maksimāli iespējams, tiks darīts viss. Patiešām biju izbrīnīta, jā (par sēdē esošo atsaucību)."

Ainārs Latkovskis par sēdes gaitu: “Nu, pirmkārt, es gribu pateikties iesniedzējiem ne tikai tāpēc ka tika savākti 10 tūkstoši paraksti, jo skubināt vajag, bet arī šodien par konstruktīvo sēdi. Kā arī iesniedzēja minēja, tie visi valsts varas pārstāvji no VID un citām iestādēm uzaicinātie tiešām ļoti konstruktīvi diskutēja, uzrādīja riskus, bet tai pašā laikā, kas bija patīkami, uzrādīja arī ceļus un soļus, kas ir sperami, lai ieviestu šo iniciatīvu dzīvē. Un bieži vien mēs saskaramies, protams, uzklausot daudz un dažādākās komisijās tos argumentus, kāpēc nevar un jau tad tas noskaņojums ir tāds, visticamāk kā iesniedzēja arī gāja, atradīs tos iemeslus, kāpēc nevar, un nolems nedarīt. Nē, VID atnāca un, protams, ar argumentiem, kas traucē to darīt uzreiz, bet parādīja ceļu, kas ir ejams, lai to sasniegtu, teiksim, divu gadu laikā un tas bija patīkami. Mēs nolēmām noorganizēt vēl vienu sēdi, kur pieaicināt Darba devēju organizāciju un LTRK un apdrošinātājus un turpināt šo sarunu, bet visticamāk mēs tiešām šo iniciatīvu tiešām nodosim Budžeta un finanšu komisijai, kura strādā tieši ar VID un nodokļu jautājumiem un jau tur konkrēti labot, ja nepieciešams likumus un ja paredzēt pārejas periodu, ja tas nav ieviešams uzreiz, tomēr var paredzēt, kur, kad, kas, ko dara, lai tiktu ieviests.”

Dalies ar ziņu tālāk un seko līdzi turpmākajai iniciatīvas attīstībai!

Pilna saruna: lsm.lv

AUTORS: ZIŅAS MB

Iniciatīvu izskatīs Saeimā, Autore lūdz parakstītāju palīdzību!26. Apr (2018)

Ar prieku paziņojam, ka 20. aprīlī iniciatīva tika iesniegta Saeimā un Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde, kurā tā tiks izskatīta, notiks 2. maijā!

Autore lūdz palīdzību iniciatīvas atbalstītājiem:
1. Tiek aicināts iniciatīvas atbalstītājiem pārdomāt, vai laika gaitā ir sakrājušies kādi argumenti, kuri palīdzētu pamatot, kāpēc šo iniciatīvu vajag ieviest; Sūtiet savus argumentus uz epastu [email protected]
2. Autore lūdz palīdzību iesaistīties kādam, kurš pārzin šī brīža VID pārmaksāto nodokļu izmaksas kārtību un izprot, kā varētu veikt uzlabojumus. Uzdevums būtu ar autori apmeklēt sēdi 2. maijā un kopā ar autori deputātiem pamatot idejas nepieciešamību un īstenojamību.

Ja ir idejas un spēj palīdzēt, atnākot uz sēdi, raksti uz [email protected]!

AUTORS: ZIŅAS MB

Finanšu ministrija: "lai gan "Mana balss" iniciatīvas ideja sākotnēji liekas samērā vienkārša, tomēr, papētot to, rodas vairāki problēmjautājumi."16. Apr (2018)

Pirmkārt, attiecībā uz to, kā VID uzzinās personas bankas konta numuru, uz kuru pārskaitīt personas pārmaksāto nodokli. Jarockis stāstīja, ka personai pašai ir tiesības izvēlēties vietu un veidu kā saņemt pārmaksātos nodokļus. Informācija, kas ir darba devēja rīcībā, ne vienmēr ir VID rīcībā, turklāt personai var būt vairāki bankas konti.

Otrkārt, persona var būt guvusi ienākumus ārvalstīs vai tādus ienākumus, par kuriem VID rīcībā nav informācijas, kā rezultātā automātiska nodokļa pārmaksa var radīt negatīvas sekas personai nākotnē, kad tiek saņemta informācija par maksājamo nodokli no nedeklarētā ienākuma. "Problēma ir tajā, ka persona nav izteikusi savu gribu, vai tā vēlas ar pārmaksāto nodokli segt kādu aktuālu nodokļa maksājumu, piemēram, par pēctaksācijas gadā pārdotu nekustamo īpašumu," skaidroja FM pārstāvis.

Treškārt, valstīs ar augstu ēnu ekonomikas īpatsvaru no ienākuma nodokļa teorētiskajiem aspektiem neiesaka veikt automātisko ienākumu nodokļa atmaksu, jo tādējādi personas, piemēram, nevar konstatēt, vai tās patiesie ienākumi tiek uzrādīti nodokļu administrācijai.

"Mūsuprāt, jau šobrīd VID izveidotā elektroniskā gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijas forma ir tāda, kuru ir iespējams aizpildīt arī vienkāršoti - tikai pieprasīt datus no VID rīcībā esošajām datu bāzēm, norādīt personas bankas kontu, uz kuru veikt pārmaksātā nodokļa pārskaitījumu, un elektroniski iesniegt deklarāciju. Minētās deklarācijas aizpildīšana, ja vien persona nevēlas atgūt attaisnotos izdevumu vai deklarēt citus ienākumu veidus, neaizņem vairāk kā piecas minūtes," pauda Jarockis.

"FM kopā ar VID turpinās vērtēt iespējas arī turpmāk vienkāršot administratīvo slogu iedzīvotājiem, tostarp turpinot uzlabot IT risinājumus un sadarbību ar nodokļu maksātājiem," sacīja Jarockis.

Dalies ar jaunumiem un seko līdzi iniciatīvas attīstībai!

Ziņas avots: leta.lv

AUTORS: ZIŅAS MB

Iniciatīva iesniegta Saeimā!13. Apr (2018)

Šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā iesniegta pilsoņu iniciatīva par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu. Iniciatīvas ideju jau publiski atbalstījis Valsts ieņēmuma dienests un arī frakcijas LRA, Nacionālā Apvienība, Vienotība un partija “No Sirds Latvijai!”.

Dalies ar jaunumiem un seko līdzi iniciatīvas attīstībai!

AUTORS: ZIŅAS MB

Saeimas frakcijas un partijas izsaka viedokli!06. Apr (2018)

LATVIJAS REĢIONU APVIENĪBA
Latvijas Reģionu Apvienība atbalsta platformā “ManaBalss.lv” ievietoto iniciatīvu par “Pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu”. Tas ievērojami atvieglotu ikdienu tiem cilvēkiem, kas darba vai izklaides vajadzībām nelieto datoru un nav informēti par tādiem e-pakalpojumiem, kā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmu un tās piedāvātajiem pakalpojumiem. Pārmaksāto nodokļu daļu ir pelnījuši visi, kas godprātīgi, vairāku gadu garumā maksājuši un maksā valsts nodokļus, neraugoties uz viņu spējām apieties ar VID elektroniskajām platformām. Automātiskai pārmaksāto nodokļu pārskaitīšanai uz iedzīvotāju bankas kontu nevajadzētu būt nekādām problēmām, īpaši jau, ņemot vērā, ka VID izveidojis sistematizētu iedzīvotāju bankas kontu reģistru.

NACIONĀLĀ APVIENĪBA
Informējam, ka šāda iniciatīva ir atbalstāma. Šāda sistēma - maksimāli vienkāršojot cilvēka iesaisti, automatizējot šādas procedūras - mazinās administratīvās izmaksas un ir pozitīva nodokļu maksātājam.
It sevišķi mazajiem nodokļu maksātājiem būtu veidojams nodokļu režīms pēc darījuma konta principa, proti, no kontā ieskaitītajiem finanšu līdzekļiem, kas tiktu samaksāti par kādu sniegto pakalpojumu, piemēram, friziera, masiera, kosmetologa u.c. pakalpojumiem, automātiski tiktu noskaitīts nodoklis. Līdz ar to tiktu uzskatīts, ka šī persona (nodokļu maksātājs) savu pienākumu ir izdarījis.

NO SIRDS LATVIJAI
Partijas “No sirds Latvijai” deputāti atbalsta fizisko personu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa automātisku atmaksu. Tas būtiski atvieglotu dzīvi nodokļu maksātājiem, izsekot līdzi visām likumdošanas izmaiņām, un samazinātu arī VID birokrātisko procedūru skaitu, īpaši ņemot vērā, ka pie dažādo ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu ieviešanas būtiski ir palielinājies gada ienākuma deklarāciju iesniedzēju skaits. Šāda pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa var darboties gadījumos, ja nav nodokļu parādu citu nodokļu maksājumos. Savukārt juridisko personu nodokļu samaksas gadījumā jāņem vērā pašu uzņēmumu ieviestā prakse - uzturēt nelielu nodokļu pārmaksu, lai gadījumos, kad jāpiedalās valsts un pašvaldību iepirkumu konkursos, neriskētu ar VID uzskaitē esošu nodokļa parādu.

VIENOTĪBA
VIENOTĪBAS ieskatā iedzīvotājiem ir tiesības saņemt atpakaļ no valsts budžeta pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli pēc iespējas savlaicīgi un maksimāli vienkāršotā procedūrā. Šobrīd, turpinot pilnveidot Elektroniskās deklarēšanas sistēmas iespējas, nodokļu administrācijai ir jādara viss, lai šo procesu vienkāršotu. Valsts ieņēmumu dienestam un Finanšu ministrijai ir jāmeklē risinājumi, kā arvien uzlabot pārmaksātā nodokļa atmaksāšanas kārtību. Tostarp Valsts ieņēmumu dienestam attiecībā uz tiem attaisnotajiem izdevumiem, par kuriem informāciju ir iespējams atlasīt automātiski, jāizvērtē iespēja, garantējot personu datu drošību, automātiski atmaksāt pārmaksātos nodokļus iedzīvotājiem.

SASKAŅA
Vēl domā, vai ir viedoklis!

ZAĻO ZEMNIEKU SAVIENĪBA
Vēl domā, vai ir viedoklis!

PIE FRAKCIJĀM NEPIEDEROŠIE DEPUTĀTI:

Artuss Kaimiņš
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Romans Miloslavskis
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Ilmārs Latkovskis
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Edvards Smiltēns
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Inesis Boķis
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Viktors Valainis
Vēl domā, vai ir viedoklis!

Dalies ar jaunumiem savos sociālajos tīklos!

AUTORS: ZIŅAS MB

VID vērtē iespēju nākotnē automātiski atmaksāt iedzīvotājiem nodokļu pārmaksu17. Jan (2018)

VID vadītāja Ilze Cīrule Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā”, atbildot uz kāda klausītāja jautājumu, atzina, ka atbalsta „automātisko atmaksu, jo tajos gadījumos, kad VID nav nepieciešama nekāda papildu informācija, mums nebūtu vajadzīgs, lai cilvēks sniegtu deklarāciju, vienalga, elektroniskā vai papīra dokumenta veidā”.

„Mēs esam gatavi sarēķināt un pārskaitīt cilvēkam [atmaksu] uz šo viņa norādīto kontu. Te būtu vajadzīga tikai aktuāla informācija par iedzīvotāju kontiem, kura tagad jau ar kontu reģistra izveidi būs,” pauda Cīrule.

Tiesa, lai to varētu darīt, būs nepieciešamas izmaiņas likumā, kas dienestam to ļautu.

VID ir izveidota darba grupa, kas līdz 1. martam izvērtēs situāciju ar deklarāciju iesniegšanu un visas iespējamās problēmas, un aprīļa sākumā sagatavos ziņojumu Finanšu ministrijai, portālu LSM informēja VID.

Darba grupas uzdevums būs vērtēt arī automātiskās atmaksas iespējamību. Šis risinājums gan varētu attiekties tikai uz vienkāršākajiem gadījumiem, kur visa nepieciešamā informācija ir automātiski atlasījusies, informēja VID.

„Nevis, lai cilvēks pats deklarē, un tikai tajā mirklī VID kaut ko atmaksā, bet lai to darītu pats VID,” Latvijas Radio nākotnes vīziju ieskicēja Cīrule.

Automātiski VID varētu atmaksāt iedzīvotāju pārmaksātos nodokļus, piemēram, gadījumos, kad nav savlaicīgi piemērots kāds atvieglojums, mainījās neapliekamais minimums.

Dalies ar jaunumiem savos sociālajos tīklos!

Ziņas avots: skaties.lv

AUTORS: ZIŅAS MB