Budžeta finansējums krūts rekonstrukcijām onkoloģijas pacientēm ir panākts 30. Jun (2021)

Regulārs budžeta finansējums krūts rekonstrukcijām onkoloģijas pacientēm ir panākts.

Tā sava Facebook konta ierakstā ziņo Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls.

Maija vidū jau ziņojām, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija apsolīja iniciatīvas "Par valsts finansētām rekonstrukcijas operācijām krūts vēža pacientēm" prasību virzīt par vienu no nākamā gada veselības budžeta prioritātēm.

"Sarunu raundi un sarakste ar Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu un Saeimu kopā ar atbalstu no Tiesībsarga biroju 30. jūnijā ir noformulēti kā 662'580 eiro ik gadu – 2022., 2023. un 2024. gada budžetiem – krūts rekonstrukcijas programmai," ziņo iniciatīvu pārstāvošā organizācija.

No organizācijas ManaBalss puses vēlamies izcelt Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu kā lielisku pilsoniskā lobija piemēru. Izvērta, konstruktīva un mērķtiecīga pārstāvētās iniciatīvas virzība ir svarīga pilsonisko interešu pārstāvniecības daļa.

Tas ir svarīgi arī nosacīti otrajai pusei – lēmumu pieņēmējiem, kas šai gadījumā ir Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests un Saeima. Sekmīgai pilsonisko interešu pārstāvniecībai nepietiek "pamest gaisā" idejas – pat ja tās ir labas un nepieciešamas. Ideju un prasību ir nepieciešams argumentēti, konstruktīvi un ar sapratni uzturēt.

Kā to norāda arī citi eksperti, sabiedrības intereses ir jāaizstāv profesionāli. Tāpēc uzsveram šo konkrēto un citus piemērus, kad tieši nevalstiskās organizācijas jeb organizētā pilsoniskā sabiedrība ar ManaBalss.lv starpniecību ir panākusi likumdošanas grozījumus un nozīmīgus sabiedrības dzīves uzlabojumus.

Avots: Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls; ManaBalss.lv


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.