Džerim Jūrmalā ierāda nesezonu, bet ‒ vismaz kaut kas! 31. May

Esam saņēmuši ziņu, ka Jūrmalas valstspilsētas dome pēc gadiem ilgušajām peripetijām tomēr ir uzklausījusi pilsētas iedzīvotāju atbalstītās iniciatīvas prasību, un mājdzīvnieku pastaigas pludmalē būs atļautas. Pavisam, pavisam nesezonā gan, toties – beidzot ir!

Apmēram tāda – priecīga un apmierināta ‒ ir arī iniciatīvas autores Ingas Kondrātes reakcija pēc domes lēmuma.

Tas stāsies spēkā rudenī – visdrīzāk pašās septembra beigās pēc grozījumu izstrādes Jūrmalas domes 2023. gada 28. septembra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Jūrmalas  valstspilsētas administratīvajā teritorijā". Dome 30. maija sēdē uzdeva Administrācijas Īpašumu pārvaldes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas  nodaļai šādus grozījumus izstrādāt un virzīt apstiprināšanai līdz 2024. gada 30. septembrim.

Attiecīgais lēmums ir "atbalstīt kolektīvajā iesniegumā minēto iniciatīvu "Par iespēju Jūrmalas pludmalēs  pastaigāties ar suņiem", nosakot, ka Rīgas līča pludmalē, Jūrmalas valstspilsētas administratīvās teritorijas robežās, atļauts atrasties ar suni pavadā no 1. novembra līdz 31. martam. Laika periodā, no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim, saglabāt līdz šim noteikto aizliegumu – Rīgas līča pludmalē, Jūrmalas valstspilsētas administratīvās teritorijas robežās uzturēties, vest pastaigā un peldināt dzīvniekus, ar mērķi nodrošināt sanitārās tīrības, higiēnas prasību ievērošanu un atbilstošu peldvietu ūdens kvalitāti  kūrortpilsētas peldvietās, kā arī neradīt draudus cilvēku veselībai un drošībai."

Autore saka paldies ikvienam iniciatīvas atbalstītājam un atbalstītājai!
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 76 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!