Gada pirmajā mēnesī Saeimā ir nonākušas vai tikušas izskatītas jau deviņas pilsoņu iniciatīvas 28. Jan (2021)

Kopumā janvārī līdz šim Saeimā dažādos līmeņos ir nonākuši vai tikuši izskatīti deviņi ManaBalss iniciatīvu autoru kolektīvie iesniegumi.

Par trijiem no tiem ir noticis plenārsēdes balsojums saistībā ar to turpmāko virzību.

Savukārt iesniegums "Par Bisfenolu A saturoša pārtikas iepakojuma aizliegšanu" pēc ilgāka laika pat divkārt ir bijis izskatīšanā Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, piesaistot šim procesam itin izvērstu saistīto institūciju un ekspertu skaitu. Šo iesniegumu kā iniciatīvu ManaBalss platformā ir atbalstījuši 10’266 Latvijas pilsoņi.

Vēl piecas iniciatīvas jeb kolektīvie iesniegumi gan attālināti, gan tieši ir nodoti Saeimai un pašlaik ir parakstu analīzes posmā, ko pēc Saeimas Prezidija lūguma veic Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pēc iedzīvotāju reģistra datiem.

Tā ceturtdien, 28. janvārī, Saeimas attālinātajā ārkārtas sēdē ir arī jautājums par 11’158 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Bargākus sodus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem" turpmāko virzību.

Iepriekš plenārsēdē tika apstiprināts tomēr atjaunot un virzīt jautājumu "Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos". Konkrētas rīcības trūkuma dēļ šī 10’213 Latvijas pilsoņu atbalstītā iniciatīva jau tika uzskatīta par praktiski noraidītu, tomēr nu tā atkal ir politiskajā dienaskārtībā.

Tāpat ir nolemts 11’710 pilsoņu atbalstīto iniciatīvu "Par valsts finansētām rekonstrukcijas operācijām krūts vēža pacientēm" tālākai izvērtēšanai nodot Sociālo un darba lietu komisijai.

Iesniegto elektronisko parakstu analīzes posmā pašlaik ir arī vēl pieci janvārī Saeimai nodotie kolektīvie iesniegumi – "Apmaksāt ārsta nozīmēto psihoterapiju", "Par Saeimas deputātu transporta kompensāciju aizstāšanu ar sabiedriskā transporta biļetēm", "Aukles līdzfinansējums arī vecākiem", "Par svētkiem bez salūta", kas bija pirmā jaunajā gadā parlamentam iesniegtā iniciatīva, un arī Jaunās Konservatīvās partijas atbalstītā iniciatīva "Par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu".

Aicinām sekot jūsu atbalstīto iniciatīvu statusam ManaBalss platformā, kā arī abonēt iniciatīvu jaunumus! Tas ir viegli izdarāms ManaBalss sākumlapā, vienkārši ierakstot savu e-pastu viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!".