Ieturējuma nodoklis maksājumiem uz Krieviju sāk ceļu Saeimā 02. Jan

Foto: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

Pirmais 2024. gadā Saeimā nonākušais kolektīvais iesniegums ir fonda "Uzņēmēji mieram" iniciatīva "Pārtrauksim maksāt Krievijas militārajā budžetā". Konceptuāli šādam "kara nodoklim" atbalstu jau ir paudis Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Uzņēmumiem, kuri uztur ekonomiskās saites ar Krieviju, varētu piemērot papildus nodevu, taču nepieciešama diskusija par tā apjomu, TV24 raidījumā "Nedēļa. Post scriptum" pauda Valsts prezidents. Līdz ar kolektīvā iesnieguma nonākšanu Saeimā jaunā gada pirmajā darba dienā, šī diskusija paredzami sāksies visai drīz. Saeimas kārtības rullis nosaka kolektīvo iesniegumu sākotnējo izskatīšanu mēneša laikā pēc to iesniegšanas, un parasti tas notiek vēl ātrāk.

"Es domāju, ka tas ir jārisina. Mēs esam par šo jau diskutējuši ar Ministru prezidenti, runājuši ar zemkopības ministru, ņemot vērā, ka viņš no oktobra aktīvi cenšas mobilizēt Eiropas Savienības kopējo pozīciju. Es arī zinu, kāpēc ir sarežģījumi, kāpēc nebūs ātru lēmumu un, vai tie būs tādi, kādus mēs gribam," TV24 skaidro. E. Rinkēvičs.

Tirdzniecības jautājumu ar Krieviju sarežģī gan pasaules pārtikas problēmas, gan vēlme nepazaudēt Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas valstu atbalstu, piemēram, balsojumos Apvienoto Nāciju Organizācijā, kā arī cīņā pret Krievijas naratīvu, norāda Valsts prezidents.

"Daudzi aizmirst, ka, jo tālāk no Ukrainas, jo tie skati ir daudz citādāki. Bet es domāju, ka mēs varam diezgan daudz paši izdarīt. Sākot no papildus kontrolēm, nodevām, nodokļiem. Es ceru, ka tūlīt pēc Jaungada brīvdienām gan valdība, gan Saeima diskutēs par to. Es esmu atvērts idejai par papildus nodokļiem. Nezinu, 90% vai 50%, vai kādi citi procenti. Tas jāizdiskutē, bet pilnīgo noteikti tas būtu apsverami un ir lietas, ko mēs varam nacionāli izdarīt," pārliecināts ir E. Rinkēvičs.
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 70 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!