Iniciatīvas prasības risinājums tiek saskatīts bērna kopšanas un ģimenes valsts pabalsta pārskatīšanā 12. Sep (2023)

Vecāku pabalsta indeksācija neies cauri, tomēr risinājums tiek saskatīts bērna kopšanas un ģimenes valsts pabalsta pārskatīšanā – tā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas 12. septembra sēdē secināja deputāti.

Izvērstā diskusijā par pilsoņu iniciatīvu "Indeksēt vecāku pabalstu" komisija secināja, ka tieši vecāku pabalsta indeksācija, kā to prasa šis kolektīvais iesniegums, būtu sarežģīti izdarāma, jo pabalsts ir ar īsu termiņu, un indeksācijas periods neizbēgami kādam saņēmējam būtu nelabvēlīgs. Šāda indeksācija arī neattiektos uz ikvienu vecāku, jo šo pabalstu var saņemt tikai sociāli apdrošināta persona, kura kopj bērnu vai vairākus vienās dzemdībās dzimušus bērnus, ja šī persona pabalsta piešķiršanas dienā ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais.

Tāpēc komisija lēma turpināt diskusiju, lai pabalstu sistēmas uzlabojumi palīdzētu ikvienam vecākam. Turpmākā diskusija komisijā būs par bērna kopšanas pabalsta pieaugumu, proti, par pabalstu, kas skar ikvienu, kuram ģimenē ir bērniņš.

Tāpat arī šī tēma turpmākajā diskusijā tiks paplašināta ar ģimenes valsts pabalsta pieauguma apspriešanu.

To īstenojot, komisija nolēma jau tuvākajā laikā diskusijā iesaistīt arī dažādas nevalstiskās organizācijas.

Atbalstīt ģimenes, palielinot bērna kopšanas pabalstu un visdrīzāk arī vecāku valsts pabalstu. Tomēr nevis indeksējot tos, līdzīgi kā pensijas, bet gan pārskatot šos pabalstus kopumā.

Interesentiem ir pieejams komisijas sēdes ieraksts sadaļā "Sociālo un darba lietu komisijas sēde".


Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 65 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!