Iniciatīvu ļoti operatīvi pārņem Saeimas darbā 01. Feb

Attēlā: Iniciatīvas pārstāvji Mandātu komisijas sēdē 31. janvārī.

Jau nākamajā dienā pēc kolektīvā iesnieguma "Pārtrauksim maksāt Krievijas militārajā budžetā" sākotnējās izskatīšanas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā tā aicinājumu tālāko izskatīšanu atbalstīta Saeimas plenārsēdē.

Fonda "Uzņēmēji mieram" iesniegumu Mandātu komisija izņēmuma kārtā lūdza iekļauj tobrīd jau noteiktajā plenārsēdes kārtībā, un tas tika izdarīts.

Sākotnējās izvērtēšanas sēdē Mandātu komisijā 31. janvārī piedalījās pilsoņu iniciatīvas teksta izstrādātājs jurists Jānis Taukačs, kā arī virkne pieaicināto ekspertu no Ekonomikas ministrijas, Ārlietu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta. Atbalsts gan centrālajam aicinājumam piemērot 90% ieturējumu visiem maksājumiem uz "melnā saraksta" jurisdikcijām, tai skaitā uz Krieviju, gan ar to saistītajiem punktiem (skat. iniciatīvas tekstu) bija vienprātīgs, kas acīmredzot arī veicināja šīs iniciatīvas ļoti operatīvo pārņemšanu Saeimas darbā.

Komisija lēma kolektīvā iesnieguma turpmāko izskatīšanu nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Plenārsēdē ceturtdien, 1. februārī, šis lēmums tika atbalstīts vienbalsīgi.
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 71 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītu likumu ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!