Iniciatīvu sekmīgums ir vēl labāks, nekā domājām 12. Feb

Analizējot Saeimas datus par iniciatīvu statusu, tai skaitā par šāgada valsts budžeta sadalījumu, esam secinājuši, ka gada sākumā publicētā ziņa par 2023. gada sekmīgajām pilsoņu iniciatīvām ir bijusi pārāk pieticīga. Šis ir tas gadījums, kad sakām – prieks kļūdīties!

Pērn likumdošanā ir iestrādātas veselas 11 pilsoņu iniciatīvas, nevis astoņas, kā ziņojām iepriekš. Turklāt divos gadījumos mēs savā vērtējumā par iniciatīvas sekmīgumu esam atturīgāki, nekā Saeima, jo mums noteicošais ir pašu kolektīvo iesniegumu autoru vērtējums.

Divas iniciatīvas – par PVN likmi Latvijai raksturīgiem lauksaimniecības produktiem un par EURIBOR likmes ietekmes mazināšanu uz kredītņēmējiem – mēs nepieskaitām sekmīgajām, lai gan Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija savā uzskaitē tās ir iekrāsojusi ar zaļu jeb kā izpildītas (attiecīgi 36.(142) un 25.(131) punkts).

Tomēr līdz ar iekļaušanu 2024. gada budžetā par sekmīgu mēs uzskatām prasību par kopšanas pabalsta paaugstināšanu pēc 18 gadu sasniegšanas 1. grupas invalīdiem no bērnības, kā arī prasību personu ar invaliditāti asistentu atalgojumu samērot ar minimālo algu.

Tāpat līdz ar vairāk nekā 2,5 miljonu eiro piešķiršanu turpmāk ik gadu ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienību dzīvības glābšanas spēju stiprināšanas nodrošināšanai par sekmīgu mēs atzīstam attiecīgo iniciatīvu. Tās autors saziņā ar ManaBalss gan ir skeptisks, vai ar šo finansējumu pietiks un vai panāktais būs noturīgi stabils, tomēr – tāda nu ir dzīve: tā ir mainīga un paģērē savu interešu pastāvīgu aizstāvību.
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 75 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!