Kaut visai "bizantiski", tomēr iniciatīva acīmredzot ir ietekmējusi Dziesmu svētku repertuāru 04. Jul (2023)

Foto: Rota Andersone, Momenti.lv

Dažnedažādu motīvu "bizantiskums" paredzami ir spēlējis savu lomu lēmuma pieņemšanā par Ukrainas himnas, "bet NE TĀS himnas", iekļaušanu Dziesmu svētku repertuārā.

Iniciatīvas "Dziesmu svētkos nodziedāsim Ukrainai un Latvijai šo laiku spēcīgāko pretošanās himnu!" autors saziņā ar ManaBalss.lv ir visai kritisks par šo lēmumu. "Nevar teikt, ka reakcijas nav nemaz," viņš raksta, tomēr iniciatīvas autora vērtējumā šī reakcija ir tālu no pietiekamas.

Kopumā Dziesmu svētku dalībniekiem arī esošais risinājums tomēr šķiet labāks, nekā nekāds. Tā Latvijas Diplomātiskais koris izsaka gandarījumu, ka svētku rīkotāji ir atsaukušies aicinājumam nodziedāt Ukrainas himnu.

"Esam patiesi gandarīti, ka Dziesmu svētku kopkoris dziedās Ukrainas himnu. Tā būs vēl nebijusi spēcīga morālā atbalsta akcija Ukrainai un tiks uz visiem laikiem ierakstīta Dziesmu un Deju svētku pastāvēšanas vēsturē," NRA ziņu portālā atzīmē diriģente Katrīna Jēkabsone. Ukrainas valsts himnu koristi dziedās lielkoncertā "Tīrums. Dziesmas ceļš", tā apliecinot solidaritāti ukraiņu tautai, kura cīnās pret Krieviju, kas pastrādā arvien jaunus kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci.

Latvijas Diplomātiskais koris ir dibināts 2016. gada 26. janvārī, Latvijas valsts starptautiskās atzīšanas "de iure" 95. gadadienā. Korī dzied Latvijas diplomāti, Ārlietu ministrijas darbinieki, viņu ģimenes locekļi un draugi, kā arī ārvalstu vēstniecību diplomāti.

"Ir būtiski šajā laikā solidarizēties ar Ukrainu un dziesmā apliecināt mūsu nerimstošu atbalstu tās cīņā pret agresoru. Koncerts "Tīrums. Dziesmas ceļš" būs pirmais šo Svētku lielkoncerts un reizē tas būs pirmais vēsturē, kopkorim muzicējot Dziesmusvētku simboliskajā šūpulī – Sidraba birzī. Atjaunotne, atdzimšana, pašapziņa, sākotne un briedums cauri laiku griežiem – tās ir svarīgas mūsu tautas likteņzīmes, kas atspoguļojas koncerta repertuārā, un šobrīd, kā nekad, šie motīvi ir būtiski Ukrainas tautas liktenī," portālam Delfi stāsta režisors Juris Jonelis.

Delfi norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane, Ukrainas himnas notis ir pieejamas Svētku mājaslapā.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!
Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 60 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!