Lai "tas dators" sabiedrībai būtu jēdzīgs 13. Oct (2022)

"Nu, un tu tad tik' strādā tajā datorā, ja?" Daudziem – pārāk daudziem – sarunā ar mammu šī ir robeža, tālāk par kuru paskaidrot, ko tad es īsti daru, šķiet neiespējami. Bet varbūt tomēr var?

Digitālās plaisas pārvarēšana un daudzās jomās gan neizbēgamā, gan nepieciešamā digitālā transformācija ir tēmas starptautiskajā konferencē "Kā nodrošināt iekļaujošu digitālo transformāciju". Aicināts esi arī Tu!

Ja vari klātienē, tad reģistrējies, nāc un pievienojies mums Rīgā Nacionālās bibliotēkas korē! Ja ne, tad ir arī tiešsaistes variants.

Digitālā transformācija ietekmē visas ekonomikas nozares un cilvēku ikdienu, darbu un saziņu. Turklāt tā ietver ne tikai prasmes vai digitālus risinājumus – tās ir konceptuālas izmaiņas cilvēku domāšanā kopumā.

Arī turpmāk digitalizācija būs caurvijošs elements attiecībā uz visām nozarēm, īpaši tādās jomās kā inovācijas un zinātne, izglītība, veselības aprūpe, iekļaujoša sabiedrība un darba tirgus, infrastruktūra, reģionālā attīstība, drošība, kā arī vide un enerģētika.

Lai gan digitālā politika jau daudzus gadus ir bijusi viens no Eiropas Savienības likumdošanas stūrakmeņiem, galvenais un svarīgākais izaicinājums ir panākt tās piemērotību visiem, lai vēl vairāk nepadziļinātu jau esošo digitālo plaisu un neradītu jaunus nevienlīdzības riskus.

Lai sniegtu iespēju ieinteresētajām pusēm Latvijā piedalīties diskusijā, European Citizen Action Service (ECAS) un organizācija ManaBalss organizē interaktīvu koprades sesiju "Ensuring an Inclusive Digital Transformation" jeb "Kā nodrošināt iekļaujošu digitālo transformāciju?". Tā norisināsies 18. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumta korē no 10:30 līdz 13:00. Aicinām piedalīties visus interesentus un organizāciju pārstāvjus, kuriem ir svarīga visas sabiedrības grupas iekļaujoša digitālā vide!

Pasākuma laikā:
- fokusēsimies uz piecām digitālās politikas jomām: digitālā demokrātija, digitālā ekonomika, digitālie drošības pasākumi, digitālās tiesības un digitālā izglītība;
- digitālās politikas eksperti iepazīstinās ar galvenajiem digitālās transformācijas izaicinājumiem Eiropas Savienībā un prezentēs rekomendācijas, kuras atbalsta pilsoniskās sabiedrības organizācijas visā Eiropā;
- dalībniekiem būs iespēja rosināt savus ieteikumus, lai sabiedrības un tās mazāk aizsargāto grupu intereses tiktu iekļautas Eiropas Savienības pašreizējās un turpmākās digitālās transformācijas stratēģijas izstrādē.

Pasākumā piedalīsies:
- Vasiliki Katsikerou, apmācību vadītāja, ECAS
- Elisa Lironi, programmu direktore, ECAS
- ️Gatis Ozols, VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos
- Imants Breidaks, organizācijas ManaBalss vadītājs

Dalība pasākumā bez maksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nekavējieties ar reģistrāciju!

Reģistrēšanās pasākumam ir šeit! Ja vēlaties piedalīties attālināti, Zoom saite tiks nosūtīta uz Tavu e-pastu dienu iepriekš.

N.B.! Pasākums notiks angļu valodā.
Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 56 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!