Meitenes kavē skolu, jo nav pieejamas higiēnas paketes. Iniciatīvas autores vēlas to novērst 10. Mar (2023)

Latvijas Sieviešu sadarbības tīkls vāc parakstus iniciatīvai par bezmaksas higiēnas līdzekļu pieejamību meitenēm un sievietēm izglītības iestādēs.

Higiēnas produktu trūkums mēnešreižu laikā negatīvi ietekmē jauno meiteņu psiholoģisko labsajūtu, komfortu un pašnovērtējumu. Turklāt ir arī dati, ka, šā iemesla dēļ kavējot skolu, meitenes zaudē saikni ar draugiem un ir spiestas kavēt arī dažādus pasākumus un pulciņus, kas savukārt ir būtiska pusaudža vecuma sastāvdaļa. Iniciatīvas autores ar pāris praktiskiem priekšlikumiem aicina likumdevējus šo problēmu novērst.

Starptautiski pētījumi norāda, ka ik sestā Latvijas meitene kavē mācību dienas vai stundas tāpēc, ka tai nav pieejamas higiēnas preces ik mēnesi. Tāpēc Latvijas Sieviešu sadarbības tīkls vēlas dot iespēju, sevišķi meitenēm skolās un profesionālās izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu ģimeņu materiālā stāvokļa, piedalīties izglītības procesā.

Savukārt trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā esošām sievietēm un meitenēm, piemēram, bēglēm no Ukrainas, nepieciešams nodrošināt higiēnas preces ik mēnesi, tā izlīdzinot uz dzimumu balstītu nevienlīdzību – papildus izdevumus sakarā ar ikmēneša menstruācijām.

Plaši pazīstamais portāls "Mammām un tētiem" sadarbībā ar Always un biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts" par šo tēmu samērā nesen veica diskusiju, kuras video vari skatīt šeit.

Sarunā piedalās psiholoģe Kristīne Balode, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" sociālās integrācijas eksperte Aija Strazda, ginekoloģe Anna Krumpāne un Twitter personība un tekstu autore Ance Tarvida. Sarunu vada Latvijas vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Starp citu – viņa ir arī iniciatīvas "Atbalsta sistēmas un pakalpojumu izveide bērniem agrīnā vecumā" autore. Apsver savu atbalstu arī šai iniciatīvai!


Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!
Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 56 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!