Neaplikt lietoto apģērbu un tekstilizstrādājumus ar dabas resursu nodokli – Latvijas Tirgotāju asociācija atbalsta iniciatīvas prasību 15. Apr

"Arī Latvijas Tirgotāju asociācija arī atbalsta šo iniciatīvu – neaplikt lietotus tekstilizstrādājumus ar dabas resursu nodokli un līdz ar to neattiecināt uz tiem ražotāju paplašinātās atbildības sistēmu," komentē Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Asociācija norāda, ka tas saskan ar 2023. gada 5. jūlijā pieņemto Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, ar ko groza Direktīvu 2008/98/EK par atkritumiem, kurā teikts, ka lietotu tekstilizstrādājumu tirgotājus ir jāizslēdz no iekļaušanas ražotāju atbildības sistēmās.

Raugoties uz citu ES valstu pieredzi, kas aprakstīta biedrības "Zaļā brīvība" 2023. gadā veiktajā pētījumā "Paplašinātas ražotāju atbildības sistēmas tekstilizstrādājumiem novērtējums un rekomendācijas šķiroto tekstilizstrādājumu sistēmas īstenošanai Latvijā" redzam, ka ne Francijā, ne Nīderlandē, kur ieviestas ražotāju atbildības sistēmas tekstilizstrādājumiem, tās neattiecas uz lietotu tekstila preču tirdzniecību. Arī Lietuvā un Igaunijā šobrīd neplāno lietotus tekstilizstrādājumus aplikt ar papildu nodokli, iekļaut ražotāju atbildības sistēmā.

"Aicinām ņemt vērā EK priekšlikumus un citu ES valstu pieredzi, neapliekot lietotus tekstilizstrādājumus ar dabas resursu nodokli, neattiecinot uz tiem paplašinātās ražotāju atbildības sistēmu!" atbalsta vēstulē iniciatīvai raksta Tirgotāju asociācija. "Atbalstīsim dabas resursu saudzēšanu, ilgtspējīgu modi un ikvienu, kurš iepērkas lietotu apģērbu un apavu veikalos!"

Ja atbalsti iniciatīvu "Neaplikt lietoto apģērbu un tekstilizstrādājumus ar dabas resursu nodokli", tad ne vien paraksti to, bet dalies ar tās saiti arī sociālajos tīklos!
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 76 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!