Pārmaksāto nodokļu atmaksa – izmanto iniciatīvas sasniegto! 12. Sep (2023)

Ja Tu jau neesi izmantojis iespēju atgūt 2022. gadā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tad Valsts ieņēmumu dienests (VID) vairākos gadījumos pārmaksu izmaksās automātiski. Tāpēc līdz 30. septembrim Tev ir jāpaziņo VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) konts, uz kuru naudu Tev pārskaitīt.

Iedzīvotāji, kuriem pienākas nodokļa atmaksa un kuriem EDS ir jānorāda savs konts, par to šomēnes saņem arī informatīvu vēstuli tai pašā EDS vai pa pastu.

Likumā noteiktajos gadījumos arī turpmāk būs iespējams automātiski saņemt nodokļa atmaksu bez gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas. Līdz ar šo tiešām, reāli stājas spēkā iniciatīvas "Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana" prasītais.

Iniciatīva Saeimā tika iesniegta 2018. gadā, un 2020. gada novembrī līdz ar grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" VID tika noteikts pienākums veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas automātisku atmaksu, kā arī priekšnosacījumus pārmaksas automātiskās atmaksas veikšanai. Termiņš, kad tam jāstājas spēkā, tika noteikts 2023. gads.

Nu tas ir tiešām noticis! Paldies iniciatīvas autorei – viņa uzdrīkstējās un panāca šo tik daudziem svarīgo likuma grozījumu.
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 65 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!