Prasība par plašākām autostāvvietām aug spēkā 16. Nov (2021)

Prasība pēc regulējuma par plašākām publiskajām autostāvvietām kopš aprīļa ir guvusi vairāk nekā pusi nepieciešamo parakstu, lai tiktu iesniegta Saeimā, raksta LSM.

Iniciatīva "Neskrāpē mašīnu – prasi lielāku stāvvietu" ir viena no tām, kas ManaBalss.lv ir publicēta kā maksas pakalpojums, jo tās autori ir biznesa organizācija – Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB).

Uz maksas iniciatīvām attiecas visi tie paši publicēšanas kritēriji, kas uz jebkuru autoru, un to priekšlikumi ir ar plašu sabiedrisko labumu. Maksa par publicēšanas un parakstu vākšanas pakalpojumu tomēr biznesa organizācijām un politiskajām partijām tiek prasīta, lai ManaBalss.lv platformas regulārajiem uzturētājiem – atsevišķajiem mikroziedotājiem – nebūtu praktiski jāsponsorē finansiāli un administratīvi daudz vairāk nodrošināto organizāciju aktivitātes. Iemeslu maksas pakalpojumam plašāk esam argumentējuši iepriekš.

Savukārt partijām un arī kompānijām ManaBalss.lv izvēle ir izdevīga triju iemeslu dēļ – caurspīdīgs, visiem atklāts un saprotams attiecīgās idejas lobijs; skaidrs tautas atbalsts un mandāts; izrietoša un arī pēc kampaņas izmantojama ilglaicīga publicitāte. Mēs pieņemam, ka šādi ieguldīta nauda ir ar lielāku un noturīgāku publicitātes atdevi, nekā konvencionāla reklāma. To jau ir novērtējušas un savas iniciatīvas caur ManaBalss.lv virzījušas gan partijas (JKP, Progresīvie u.c.), gan kompānijas (Indexo, Visma Enterprise).

Runājot par konkrētās iniciatīvas prasību, LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins LSM argumentē, ka "visbiežāk mums ir 90 grādu iegriešanās leņķis, un, ja tā stāvvieta ir šaura, tad tā iegriešanās tur ir ļoti sarežģīta un tās skādes tajās autostāvvietās mums gadās pietiekami bieži", tāpēc "gribētos panākt, lai autostāvvietas būtu draudzīgākas un mazliet platākas".

Autostāvvietu standarts ir saglabājies no 1990. gadu vidus, taču automašīnu izmēri pēdējos 20 gados ir palielinājušies; vidēji tās ir par 10 līdz 15 centimetriem platākas.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" devās pārbaudīt, cik platas ir Rīgas veikalu stāvvietas. Tirdzniecības centrā "Akropole" automašīnas stāvvietas platums ir 2,39 metri, pie pārtikas veikala Rūpniecības ielā – 2,41 metrs. Bet tirdzniecības centra "Spice" stāvvietā no vienas baltās atzīmes līdz otrai – 2,33 metri.

LTAB skaidro, ka patlaban rekomendācijās teikts, ka autostāvvietai jābūt 2 metrus 30 centimetrus līdz divus ar pusi metrus platai, taču bieži vien ar to nepietiek, lai ērti izkāptu un iekāptu automašīnā un lai neskrāpētu sava un blakus novietotā transportlīdzekļa durvis. Tāpēc ieteikums būtu – stāvvietas paplašināt līdz 2 metru un 60 centimetru platumam.

Ja atbalsti iniciatīvas ierosinājumu, dalies ar to sociālajos tīklos!

Avots: LSM


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.