Sabiedrība ir ļoti aktīva, ziņojot par vides piesārņojumu 02. Nov (2021)

Valsts vides dienesta lietotnē "Vides SOS" šogad ziņots jau par vairāk nekā 3200 iespējamiem vides pārkāpumiem, raksta LSM.

Viens no biežāk dabā izgāztajiem atkritumu veidiem joprojām ir sadzīves un būvniecības atkritumi. Turklāt akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" (LVM) secinājusi, ka pērn tieši mājsēdes laikā īpaši pieaudzis šo atkritumu apjoms.

Apsver savu atbalstu tematiski saistītājām iniciatīvām "Palielināsim sodus par nelegālajām izgāztuvēm" un "Vairāk atkritumu konteineru Rīgā"!

Tieši par dabā izgāztiem atkritumiem arī šogad visvairāk ziņojumu saņemts Rīgas pašvaldības, Rīgas mežu un valsts mežu teritorijās, raksta LSM. Ziņotājiem viens no dabā biežāk sastopamajiem atkritumu veidiem joprojām ir būvniecības atkritumi.

LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde lēš, ka gadā no valsts mežu teritorijām izvāc vairāk nekā 1000 kubikmetrus atkritumu, un apjoms šogad nebūs samazinājies.

Pērn LVM tas izmaksājis ap 130’000 eiro, turklāt tieši mājsēdes laikā īpaši pieaudzis atkritumu apjoms mežos. Lielāko daļu ziņojumu valsts meži saņem tieši no "Vides SOS" lietotnes, un bieži piesārņotas teritorijas ir netālu no lielajām pilsētām tieši dārziņu kooperatīvo sabiedrību tuvumā, atzīmēja E. Linde.

Visa LSM publikācija ir lasāma šeit.

Avots: LSM


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!