Saeima nosaka lojalitātes pienākumu valsts iestāžu darbiniekiem 22. Dec (2023)

Attēlā: Kadrs no Ziemassvētku radošās darbnīcas pie Saeimas nama. Foto: Reinis Inkēns

Valsts iestāžu darbiniekiem ir pienākums būt lojāliem Latvijas Republikai un tās Satversmei. To nosaka Saeimā ceturtdien, 21. decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā. Ja šis pienākums nebūs ievērots, nelojālus darbiniekus varēs atbrīvot no darba.

Līdz ar to pirms gada Saeimā iesniegtā pilsoņu iniciatīva "Aizliegt ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās prokremliski noskaņotām personām" ir uzskatāma par sekmīgu.

Iniciatīvas virzība Saeimā līdz tās ieviešanai prasīja nedaudz virs 12 mēnešiem. Tas ir labs rādītājs. Iniciatīvu virzīšana un aktīvs pilsoniskais lobijs no iniciatīvu autoru puses, tai skaitā ar ManaBalss.lv atbalstu, dažkārt prasa vairākus gadus, līdz tās tiek ieviestas likumdošanā.

Piemēram, iniciatīvai "Uzvaras pieminekļa demontāža" kopš tās publicēšanas platformā un līdz ieviešanai dzīvē vajadzēja 59 mēnešus jeb gandrīz piecus gadus līdz tās īstenošanai. Bet iniciatīva "Par kažokzvēru aizsardzību" tās autoriem puses prasīja noturīgu lobiju daudzu gadu garumā un plašu sabiedrības iesaisti arī ārpus iniciatīvas kampaņas, līdz pēc 117 (!) mēnešiem jeb gandrīz desmit gadiem tā tomēr panāca savu.

Tāpēc mēs sakām, ka dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku. Tas nozīmē arī nepieciešamību pēc organizācijas ManaBalss darba noturīguma, pat ja šķietami "nekas nenotiek".

Jūsu ziedojumi nodrošina mūsu komandas darba noturību un neitralitāti – gan politisko neitralitāti, gan attiecībā pret virzāmo iniciatīvu tēmām.
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 70 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!