Sevišķi ražīgs gads sabiedrības digitālajai līdzdalībai 29. Dec (2021)

Liekot lietā sabiedrības digitālo līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos, mums kopā 2021. gads ir izvērties sevišķi ražīgs. Līdz ar organizācijas ManaBalss pateicību par jūsu katra koleģialitāti savā vietā un aicinājumā, šeit summējam kopā paveikto.

Kā norādījām saistībā ar Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanu, šie ir visas Latvijas sabiedrības sasniegumi. Tomēr tie nav ne anonīmi, ne haotiski "kas to lai zina" atgadījumi.

Ap likumdevēja savulaik labi definētajiem kolektīvajiem iesniegumiem tieši sabiedrības digitālajā līdzdalībā Latvijā ir nostiprinājusies noteikta uzticības ekosistēma. Ir ļoti svarīgi uzsvērt, turpināt akadēmiski pētīt un arī mums katram apzināties savu lomu aizvien konstruktīvākā sabiedrības līdzdalībā. Tā ir līdzdalība "par", nevis "pret"; tā ir ar izpratni un empātiju, nevis "mēs–viņi" pretnostatījums; tā mazina cinismu un stiprina veselīgu, koleģiālu un valstisku sabiedrības pašpārliecību un savstarpēju uzticību.

Šīs uzticības ekosistēmas daļas ir Saeima, valdība ar tās pakļautības iestādēm, NVO, individuālie iniciatīvu autori, visplašākā sabiedrība, kas balso par iniciatīvām, mediji, ManaBalss.lv komanda un plašs ekspertu loks, kas brīvprātīgi konsultē topošo iniciatīvu idejas un formulējumus, lai tie iznākumā būtu maksimāli kvalitatīvi.

Pateicoties ekspertu pilsoniskajam un profesionālajam atbalstam, arī nepublicēto iniciatīvu autori/-es saņem izvērstu, izsmeļošu skaidrojumu, kāpēc viņu citādi itin labi saprotamās bažas vai ideāli tomēr "neiet kopā" ar piedāvātajiem risinājumiem. Šī atgriezeniskā saite cita starpā nodrošina to, ka ikviena ideja tiek ņemta vērā un uzklausīta un mazina bīstamo sajūtu, ka "manī neviens neklausās". Arī nosacīti atraidītie iniciatīvu iesniedzēji/-as dažkārt pateicas par ieguldīto darbu un skaidrojumu.

Sevišķs paldies kolēģiem no Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas un Latvijas Universitātes Juridiskās prakses un palīdzības centra. Ja uzskatītu citus individuālos ekspertus un amatpersonas, pateicoties kuriem sabiedrības digitālā līdzdalība 2021. gadā ir bijusi noturīgi augstā kvalitātē un efektivitātē, tad šī ziņa droši vien būtu uz pusi garāka.

Tāpēc īsumā – lūdzam skatīt video par 2021. gadu un dalīties ar to sociālajos tīklos!

Šeit ir pieejams infografiks par ManaBalss.lv paveikto 2021. gadā.

Tas ir mūsu kopējais darbs un kopējie sasniegumi, lai Latvija kļūtu aizvien labāka. Paldies jums katram par to!


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.