Suņukiem ‒ ilgais ceļš kāpās. Ejam iniciatīvai pa pēdām 21. May

Esam saņēmuši Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības ziņu, ka kolektīvais iesniegums "Par iespēju Jūrmalas pludmalēs pastaigāties ar suņiem" tiks skatīts domes sēdē 30. maijā.

Šim kolektīvajam iesniegumam ir pagara priekšvēsture, un tā pašreizējā statusā tā pirmreizējā izskatīšana notika Jūrmalas domes 2024. gada 22. februāra sēdē. Toreiz ar domes lēmumu Īpašumu pārvaldes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļai sadarbībā ar Administratīvi juridiskās pārvaldes Juridiskā nodrošinājuma nodaļu tika uzdots sagatavot izvērtējumu par iniciatīvu "Par iespēju Jūrmalas pludmalēs pastaigāties ar suņiem" un triju mēnešu laikā virzīt jautājumu izskatīšanai Jūrmalas domes Pilsētsaimniecības komitejā un Jūrmalas domes sēdē. Tas tad pašlaik arī ir noticis.

Iepriekš šis iniciatīvā balstītais kolektīvais iesniegums dome nonāca jau 2020. gada nogalē, bet tobrīd likumdošanā vēl nebija atrunāti kolektīvie iesniegumi pašvaldībām – tādi bija spēkā tikai valsts līmenī un adresēti Saeimai. Kopš 2023. gada sākuma beidzot ir spēkā Pašvaldību likums. Tā 56. un 57. pantā ir noteikta visai stingra kārtība kolektīvo iesniegumu statusam un kā tie pašvaldībās ir jāizskata.

Līdzšinējā ManaBalss.lv pieredze ar jauno likumu ir visai pozitīva – kolektīvo iesniegumu izskatīšana tiešām ir kļuvusi daudz skaidrāka, paredzamāka, un tajā sava būtiska loma ir arī sākotnējo iniciatīvu autoriem/-ē. Autori tiek aicināti uz pašvaldību sēdēm, kurās uzstādītos jautājumus izskata tiešām pēc būtības, ne vairs tikai formāli.

Rezultāti līdz šim arī ir attiecīgi pieauguši. 2023. gadā pašvaldībās nonāca jau 30 ManaBalss.lv autoru iniciatīvas, un septiņas no tām tika apstiprinātas un ir dažādās to dzīvē ieviešanas stadijās.

Jautājums par iespēju, ievērojot noteikumus, nākotnē Jūrmalas pludmalēs legāli pastaigāties ar suņiem un neriskēt par to saņemt sodu, arī attiecīgi ir cerīgs. Katrā ziņā šis jautājums jau sākotnēji ir ticis izskatīts kopā ar tā iesniedzēju Ingu Kondrāti, un iniciatīvas autore saskaņā ar likumu būs cieši iesaistīta arī tālākajās diskusijās un spriešanā par to.

Paldies ikvienam iniciatīvas parakstītājam un parakstītājai!
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 76 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!