Turpinām darbu droši un ar pārliecību 06. Sep (2023)

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT sadarbībā ar organizāciju ManaBalss ir veikusi iespējamā incidenta izpēti par it kā iegūtiem personu datiem. "Ar pārliecību varam teikt, ka informācija par datu noplūdi ir safabricēta. Savukārt pilsonisko iniciatīvu projekta dati ir drošībā," secina CERT.

Reaģējot uz Krievijas agresiju atbalstošo haktīvistu grupu publicēto informāciju Telegram kanālos par it kā iegūtiem personu datiem no ManaBalss.lv, CERT sadarbībā ar šo platformu ir veikusi pārbaudi, un ar pārliecību varam teikt, ka informācija Telegram kanālos ir safabricēta. Personu vārdi ir iegūti no interneta meklēšanas rezultātiem, lai sagatavotu viltus ziņu un grautu uzticību ManaBalss.lv projektam. Uztraukumam nav pamata. ManaBalss.lv neatklāj nobalsojušo personu vārdus, un hakeru uzbrukums nav bijis sekmīgs.

Organizācijas ManaBalss vadītājs Imants Breidaks notikušo papildus komentē sekojoši: "Kremļa kriminālie saimnieki baidās no demokrātijas, tāpēc galvenais mērķis ir to iznīcināt. Ja nevar iznīcināt, tad vajag manipulēt un ietekmēt. Ja nevar arī manipulēt, tad var vienkārši melot, tukši draudēt un sagrozīt faktus. Un tas arī notiek. Piemēram, melu ziņā par ielaušanos ManaBalss.lv datos. Nekas tāds nav noticis."

"Mums Latvijā ir jāapzinās savas demokrātijas spēks un jābūt par to pārliecinātiem. Ja Kremlim no Tava viedokļa, no Tavas balss, Tava politiskā aktīvisma un Tava patriotisma nebūtu bail, tad visas šīs ņemšanās, draudu un melu pēdējo pāris dienu laikā nebūtu bijis."

Iznākumā gan esam ieguvēji. Jo esam papildus pārliecinājušies gan par ManaBalss.lv drošumu, gan par tās spēku. Ja Tavai balsij mūsu platformā nebūtu patiesa spēka un ietekmes, tad Latvijas demokrātijas ienaidnieki tās apmelošanai neveltītu savas pūles un līdzekļus. Esi uzmanīgs, tomēr drošs un arī aktīvs! Tavai balsij ir nozīme!"Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 62 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!