Pārstāvis: Raimonds Lejnieks-PuķePublicēta: 27. Jan (2017)

3. GRUPAS INVALĪDIEM - BEZMAKSAS SABIEDRISKO TRANSPORTU!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
6'294
Jau parakstījuši 6'294
3'706

Ar šo iniciatīvu es vēlos panākt to, lai arī 3. grupas invalīdiem gan vietējās nozīmes, gan starppilsētu sabiedriskais transports Latvijā būtu par brīvu. Pašreiz Latvijā par brīvu sabiedriskais transports ir tikai pirmās un otrās grupas invalīdiem. Pirmās grupas invalīds nozīmē cilvēks ar ļoti smagiem veselības traucējumiem, 2. grupas ar smagiem veselības traucējumiem. 3. Invaliditātes grupa ir cilvēki, kuriem ir mēreni veselības traucējumi, kuru dēļ viņu darba spējas ir mēreni traucētas. Visbiežāk tieši trešās grupas invalīds ir cilvēks, kurš ir spējīgs ļoti labi integrēties sabiedrībā, kurš ir spējīgs strādāt, kā arī nebūt par slogu sabiedrībai un valstij. Pašlaik 3. grupas invalīdi ir no valsts puses nedaudz apdalīti, jo viņiem gandrīz nav nekādu atvieglojumu salīdzinot ar 2. Un 1. grupas invalīdiem. Pagaidām tikai divas pašvaldības Latvijā ir noteikušas, ka ja 3. grupas invalīds ir deklarēts attiecīgajā pašvaldībā, vai arī studē/mācās, tad viņam ir bezmaksas sabiedriskais transports. Rīgā deklarētie 3. grupas invalīdi sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas. Līdzīga situācija ir arī Jūrmalā, kurā dzīves vietu deklarējušajiem iedzīvotājiem tiek piešķirta 100% atlaide vienreizējai braukšanas maksas biļetes iegādei, uzrādot karti braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai trešās grupas invalīdiem. Tieši šajās pilsētās ir vērojama cilvēku, kam ir mērenas veselības problēmas, lielāka pilsoniskā aktivitāte. Lai 3. grupas invalīdi spētu labāk integrēties sabiedrībā, viņiem būtu nepieciešami kādi bonusi no valsts. Valsts maksātā invaliditātes pensija ir parāk maza, lai cilvēks ar 3. invaliditātes grupu spētu izdzīvot.

Ņemot vērā, ka sabiedrisko transportu lielākoties dotē valsts vai pašvaldība, īpaši neatšķiras pārvadājuma maksa vai sabiedrisko transportu izmanto viens pasažieris, jeb ir pilns autobuss. Nosakot to, kad 3. grupas invalīdiem braukšana sabiedriskajā transportā ir bez maksas, pārvadātāji un valsts īpaši neko nezaudētu, tieši neieņemtie ienākumi pārvadātājam par biļetēm, kas pārdotas 3. grupas invalīdam, ar uzviju atgrieztos valsts budžetā, jo 3. grupas invalīds kļūtu krietni motivētāks, gan meklēt darbu, gan meklēt labāku darbu tālāk no dzīvesvietas, jo līdz šim bija lieli ceļa izdevumi. 3. grupas invalīdi kļūtu sabiedriski aktīvāki – vairāk ceļotu pa Latviju, apmeklētu kultūras pasākumus un tā tālāk.

1. Cilvēki ar mēreniem veselības traucējumiem daudz labāk spētu integrēties sabiedrībā, jo viņiem būtu lielāka iespēja nokļūt uz darbu, kā arī daudz aktīvāk piedalīties sabiedriskajā dzīvē. 2. Viena no sabiedrības vismazāk aizsargātajām grupām – invalīdi kļūtu motivētāki gan meklēt darbu, gan sākt apmeklēt mācības, gan iesaistīties sabiedriskajā dzīvē. Pašreiz to visu traucē darīt tas, ka šiem cilvēkiem ir samērā daudz līdzekļu jāpatērē uz ceļa izdevumiem. 3. Šīs iniciatīvas atbalstīšana ievērojami veicinās, ANO konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām, realizāciju Latvijā.

Iniciatīvas parakstītāji 6'294

Iniciatīvas jaunumi

Autors aicina atbalstīt invalīdu mobilitāti un balsot aktīvāk09. Mar

"Būtiski ir veicināt integrēšanās iespējas mazāk aizsargātām sabiedrības grupām," par salīdzinoši lēni atbalstu gūstošo iniciatīvu saka tās autors Raimonds Lejnieks-Puķe un aicina atbalstīt invalīdu mobilitāti, balsojot par to aktīvāk.

"Aptuveni trīs gadu laikā, kopš iniciatīva ir publicēta, tā ir savākusi vairāk nekā pusi no nepieciešamo balsu skaita. Ļoti pateicos gan ManaBalss komandai, gan personu ar invaliditāti sadarbības organizācijai "Sustento", biedrībai "Apeirons", Latvijas nedzirdīgo savienībai, kā arī daudzām citām organizācijām par atbalstu iniciatīvas popularizēšanā. Kopā mēs varam!"

"Mēs liksim ieklausīties mūsu problēmās arī politiķiem! Paraksties, lai personām ar 3. grupas invaliditāti būtu pieejams bezmaksas sabiedriskais transports visā Latvijā!"

AUTORS: MANA BALSS

Cilvēkiem ar 3. grupas invaliditāti Rēzeknē sabiedriskais transports bez maksas!06. Apr (2017)

No šodienas Rēzeknē sāks darboties "Rēzeknieša kartes", kas iekļaus sevī "Rēzeknes pilsētas iedzīvotāja karti" un "Rēzeknes pilsētas skolēna apliecību".
"Rēzeknieša kartes" īpašnieki, Rēzeknē deklarēti noteiktu kategoriju iedzīvotāji, varēs bez maksas braukt pilsētas sabiedriskajā transportā - "Rēzeknes satiksmes" autobusos. Tā dos arī citas priekšrocības, kuras tiks piešķirtas Rēzeknes iedzīvotājiem.

Bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt maznodrošinātas un trūcīgas personas, trešās grupas invalīdi, pirmsskolas vecuma bērni, kuri apmeklē Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, arī tie, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Rēzeknē, pensionāri un personas, kuras vecākas par 60 gadiem, personas, kuru apgādībā ir bērni līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai vai līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tie turpina mācības klātienē pilna laika studiju programmā.

Plašāk par šo lasiet šeit: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/rezekne-sak-darboties-rezekniesa-karte.a230731/

AUTORS: ANNIJA EMERSONE

Iniciatīvas autors meklē atblastu starp parakstītājiem! 06. Mar (2017)

Liels paldies, ka atbalsti iniciatīvu par bezmaksas transportu cilvēkiem ar III grupas invalīditāti, tikai kopā mēs varam!

Šobrīd savākti jau vairāk nekā 1300 parakstu. Bet mums vajadzētu vēl nedaudz Tavas palīdzības: meklējam iniciatīvas atbalstītājus, kas piekristu kļūt par iniciatīvas balsīm un pastāstīt savu pieredzi, izvēli atbalstīt iniciatīvu, tā motivējot citus. Meklējam dažādu vecumu atbalstītājus, kuru viedokļus piedāvāt medijiem.

Tas palīdzētu iniciatīvai tikt uz priekšu un iegūt 10 000 balsu! Atraksti mums uz [email protected]

AUTORS: RAIMONDS LEJNIEKS-PUķE

Latvijas Nedzirdīgo savienība aicina piešķirt invalīdiem sabiedrisko transportu bez maksas!03. Mar (2017)

Šodien, 3. martā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Dzirdes diena. Tās mērķis ir aktualizēt informāciju par dzirdi, dzirdes profilaksi, ausu slimībām, kā arī izaicinājumiem, ko tās rada cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Lai palīdzētu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem labāk integrēties sabiedrībā, Latvijas Nedzirdīgo savienība aicina atbalstīt portālā “Mana Balss” iesniegto iniciatīvu par bezmaksas sabiedriskā transporta piešķiršanu III grupas invalīdiem un balsot ikvienu, kam rūp vesela un labklājīga sabiedrība https://manabalss.lv/i/1155

->> SKATIES INFOGRAFIKU PAR 3.GRUPAS INVALĪDIEM LATVIJĀ!! <

Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem daudz biežāk jāizmanto sabiedriskais transports, lai atrisinātu ikdienas jautājumus. Sliktās dzirdes dēļ viņi nevar piezvanīt un tos risināt, izmantojot tālruni. Valodas barjeras dēļ cilvēki ar dzirdes traucējumiem nevar arī apmeklēt tos pašus kultūras, sporta un izglītības pasākumus, ko dzirdīgie. Latvijā tikai 9 pilsētās ir biedrības, kas organizē pasākumus nedzirdīgajiem. Taču daudzi tos nevar atļauties apmeklēt tieši transporta izmaksu dēļ. Tāpēc jo īpaši svarīga būtu iespēja ar sabiedrisko transportu pārvietoties bez maksas ne tikai I un II, bet arī III grupas invalīdiem. Tieši šādu iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” iesniedzis Raimonds Lejnieks Puķe. Iniciatīvu atbalsta arī Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”.

Latvijā ir aptuveni 2000-2500 cilvēku ar smagiem dzirdes traucējumiem. Viņiem ik dienu nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem un ierobežojumiem - veikalos, sabiedriskajā transportā un citur, jārūpējas arī par personisko drošību dzirdes ierobežojumu dēļ.

AUTORS: ANNIJA EMERSONE