Pedagogu un vecāku prasība par viedierīču lietojuma ierobežojumu skolā sāk ceļu Saeimā 06. Mar

"Mēs nedrīkstam samierināties ar šo laiku un teikt: jā, tā tas ir. Mums ir jāpretojas šim laikam, ja redzam, ka tas negatīvi ietekmē mūsu bērnus. Mums ir jādod viņiem labāks saturs, labāka izvēle, labākas iespējas. Šis ir mans un, domāju, arī daudzu citu skolotāju un direktoru palīgā sauciens."

Tā LTV raidījuma "Kultūršoks" sižetā par Saeimā iesniegto iniciatīvu saka Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš. Viņš ir arī iesniegtās iniciatīvas autors.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā šīs iniciatīvas sākotnējā izskatīšana notiks 13. martā. Jānorāda, ka gan iniciatīvu sākotnējā izskatīšanā, gan tālākajā darbā ar tām jau atbildīgajās komisijās piedalās arī kolektīvo iesniegumu autori.

Noskaties visu raidījuma sižetu "Vai viedierīces skolās aizliegs?" šeit!

Īsumā raidījuma sižeta vēstījums ir šāds:

- UNESCO Globālās izglītības uzraudzības ziņojums atklāj, ka vēl 20 minūtes pēc viedtālruņa lietošanas bērns nespēj koncentrēties mācībām.

- Viedtālruņu lietošana jau ir aizliegta Francijas, Lielbritānijas un Nīderlandes skolās.

- ManaBalss.lv savākti un Saeimā iesniegti 10’353 paraksti, lai aizliegtu viedierīču lietošanu Latvijas sākumskolās un pamatskolās. (NB! Pēc pārbaudes PMLP par likumam atbilstīgiem atzīti 10'286 paraksti. Aicinām atbalstīt iniciatīvu par iespēju savlaicīgāk pārliecināties par parakstu pietiekamību.)

- Izglītības ministrijas sagatavotie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka par viedierīču izmantošanu skolās varēs izlemt pati mācību iestāde.

- LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene uzskata, ka bērnam viedierīču lietošanas paradumi jāieaudzina ģimenē.

- Scenogrāfs Aigars Ozoliņš ir pārliecināts, ka jānodrošina vide bez viedierīcēm, lai saglabātu bērnā radošumu.

Avots: LSM portāls; ManaBalss.lv
Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 75 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!